Strilaslaget 2011

Sesongens siste turnering ble holdt 21. og 22.mai.

Denne gangen var det ikke noe problem å være innendørs. Ute kunne en lure på om høststormene hadde begynt. Djerv deltok igjen med en god gjeng om enn ikke så mange som tidligere i sesongen.

I seniorklassen gjorde Petter Karlsen Wåltorp et nytt forsøk på å slå fra seg i A klassen, det ble ikke like stor suksess denne gangen. Roy Nilsen derimot kom seg til semifinalen i B klassen der han tapte hederlig mot vinneren av klassen. I double vant Petter og Kumaran Dhaksan Moorthy en tett finale og i herre double C klassen smalt Harald Sundby og Svein Hogne Eikeland til med seier.

I barneklassen ble det andre og tredjeplass til Julia og Sofia Louis Macsali i singel U13. I double ble det første og andreplass med hver sin makker fra Bergen. I mix fikk Adrian Simonsen og Julia andreplass. I herredouble U13 klarte Adrian også andre plass med
makker fra Bergen. I U 11 klassen spilte Halvard Husby seg frem til finale men ble der knepent slått.

En god avslutning på en lang sesong. Det gjenstår nå ingen ordinære turneringer annet enn Non Stop turnering på Sotra den 18.juni.

Neste sesong starter med at Djerv lager en ny barneturnering kalt Møllaren og den er satt opp til lørdag 10. september.

Ferenc tekst Roy bilder

 


Klubben:
Kontakt oss
Styrene
Historikk
Djervhytten
Informasjon:
Treningstider
Diverse skjema
Aktiviteter:
Fotball A laget

Annen fotball
Dommerhjørnet
Badminton
Innebandy
Idrettskolen